Ontdek

Eindhoven: 150.000 euro wachtgeld oud-raadsleden

10 november 2010 om 20:49

De gemeente Eindhoven heeft in de eerste negen maanden van het afgelopen jaar 150.000 euro aan wachtgeld betaald aan oud-raadsleden. Dat blijkt uit een inventarisatie van RTL Nieuws. Eindhoven is daarmee derde op de lijst van gemeentes die wachtgeld aan oud-raadsleden uitkeerden. Ze volgt na Rotterdam (220.000 euro) en Zwolle (170.000 euro).

Geschreven door

De gemeente Tilburg betaalde in 2010 in totaal 91.000 euro aan oud-raadsleden, in Den Bosch en Breda ontvingen oud-raadsleden geen wachtgeld. Twaalf van de dertig grootste gemeenten betaalden wachtgeld aan oud-raadsleden.
Afschaffen
Oud-ministers van Binnenlandse Zaken Remkes en Ter Horst hebben in het verleden aangegeven geen voorstander van wachtgeld voor oud-gemeenteraadsleden te zijn. Toch kwam het niet tot afschaffing. Gemeenten mogen nu zelf beslissen of zijn wachtgeld uitkeren aan oud-gemeenteraadsleden.

De gemeente Eindhoven is volgens RTL Nieuws in overleg over een eventuele afschaffing van het betalen van wachtgeld aan oud-raadsleden.
Oud-wethouders
Alle grote gemeenten betaalden wachtgeld aan oud-wethouders. Van de Brabantse steden betaalde Breda in totaal het hoogste bedrag: 254.000 euro. Eindhoven betaalde 127.000 euro, in Tilburg werd ruim 154.000 euro betaald. Den Bosch betaalde in totaal 93.000 euro aan wachtgeld.
Inventarisatie RTL Nieuws

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.