Advertentie
3,6 miljoen euro voor snelfietsroutes
11 november 2010 om 15:48
nl
Den Haag trekt 3,6 miljoen euro uit voor de aanleg van drie snelfietsroutes in Brabant. Het gaat om fietspaden op de routes Oss-Maasdonk-Den Bosch, Eindhoven-Nuenen-Helmond en Eindhoven-Waalre-Valkenswaard.
Op de routes heeft de fietser zo veel mogelijk voorrang zodat die makkelijk door kan fietsen. Op een elektrische fiets kan zo ook de afstand worden afgelegd waarvoor je anders de auto zou pakken. Dat is beter voor het milieu en de bereikbaarheid van steden.
Van het geld gaat ruim 1,3 miljoen euro naar de provincie en bijna 2,3 miljoen euro naar het SRE. De provincie coördineert de route rond Den Bosch aan, het SRE heeft het initiatief genomen voor de andere twee.
Uiteindelijk moeten de gemeenten de routes gaan aanleggen. Dat gebeurt in 2011 en 2012. In de regio Eindhoven gaat het over helemaal nieuwe verbindingen. Nu zijn er ook al wel fietspaden tussen de verschillende dorpen en steden, maar met de nieuwe routes zijn die veel directer.
Advertentie
Advertentie