Advertentie
Getuigenverhoren bisschoppen Breda in januari
22 november 2010 om 15:24
Bisschop Hans van den Hende van Breda moet op 18 januari volgend jaar voor de rechtbank in Middelburg getuigen in een zaak over seksueel misbruik binnen de kerk. Een van zijn voorgangers, oud-bisschop Huub Ernst, is opgeroepen om dit op 25 januari 2011 te doen.
De rechtbank heeft die data maandagmiddag bekend gemaakt. De advocaat van een misbruikslachtoffer had de getuigenissen geëist. De zaak draait om Dave ter Hoor uit Terneuzen, die via een civiele procedure een schadevergoeding wil van het bisdom Breda.
Het bisdom was werkgever van pater Jan N. In 1980 werd een misbruikzaak tegen hem geseponeerd, ondanks een bekentenis. Vier jaar later werd hij pastoor in Terneuzen, maar in 1990 kreeg hij oneervol ontslag na een veroordeling wegens ontucht met minderjarige jongens, onder wie Ter Hoor.
Naast de twee bisschoppen moeten kardinaal Simonis, het hoofd van een klooster, het slachtoffer en de pater onder ede getuigen.
Advertentie
Advertentie