Brabantse restaurants houden hun ster

23 november 2010 om 15:00
nl
Alle dertien sterrenrestaurants in Brabant hebben dinsdagochtend bij de bekendmaking van de lijst hun Michelinster gehouden. Boreas in Heeze is nog steeds het enige Brabantse restaurant met twee sterren.
Geschreven door

Nederland telt nog steeds twee restaurants met drie sterren, Oud Sluis in Sluis en De Librije in Zwolle.
Brabantse restaurants met sterren:
2 sterren:
Boreas in Heeze
1 ster:
Wolfslaar in Breda
Karpendonkse Hoeve in Eindhoven
Avant-Garde Van Groeninge in Eindhoven
Chalet Royal in Den Bosch
De Heer Kocken in Vught
De Molen in Kaatsheuvel
De Lindehof in Nuenen
Cordial in Oss
Wollerich in Sint-Oedenrode
De Treeswijkhoeve in Waalre
Mijn Keuken in Wouw
De Zwaan in Etten-Leur
Vermeldingen
Op de lijst met bijzondere vermeldingen, de zogenaamde 'Bib-Gourmand' lijst, staan zeven Brabantse nieuwkomers. De restaurants krijgen de vermelding omdat ze verzorgde maaltijden aanbieden voor een schappelijke prijs. Restaurants met een bijzondere vermelding zijn onder andere Hofstede De Blaak in Tilburg, Carpe Diem in Cuijk en Bistro 't Lelijke Eendje in Etten-Leur. Drie Brabantse restaurants raakten hun bijzondere vermelding kwijt: Sistermans in Roosendaal, Vroenhout in Roosendaal en 't Spuihuis in Bergen op Zoom.
Criteria
De toekenning van de sterren berust op vijf criteria: de kwaliteit van de producten, de beheersing van kooktechnieken en smaken, hoe de persoonlijkheid van de chef in zijn gerechten doorklinkt, de prijs-kwaliteitverhouding en de constantheid van de prestaties door de tijd heen en over de hele kaart.



App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Deel dit artikel
Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!