Catharina-ziekenhuis krijgt geen inzage in stukken
Het Catharina-ziekenhuis in Eindhoven krijgt belangrijke papieren van het ministerie van Volksgezondheid nog niet ter inzage. Dat heeft de rechter in Den Bosch donderdag bepaald.
Het ziekenhuis wil weten waarom het ministerie geen vergunning wil geven voor het uitvoeren van hartklepoperaties via een katheter. Vijftien ziekenhuizen hebben daarvoor een verzoek ingediend, waar maar vijf vergunningen te vergeven zijn. Het Catharina-ziekenhuis is het grootste cardiologisch centrum van Nederland en wil dat type operatie graag uitvoeren.
Volgens het ziekenhuis is de beslissing om de vergunning niet aan Eindhoven te geven onzorgvuldig gemaakt. Volgende week gaat het ziekenhuis naar het ministerie in Den Haag om bezwaar te maken en wil daarom de stukken inzien. Het ministerie wil de documenten niet openbaar maken. Het Catharina-ziekenhuis heeft geprobeerd dat via een kort geding af te dwingen. De rechter vindt nu dat het ministerie te veel documenten onder de pet houdt, maar vindt ook dat de stukken nog niet openbaar gemaakt kunnen worden. Dat zou de bezwaarprocedure van volgende week onomkeerbaar beïnvloeden.
Bedrijfsgevoelig
Volgens de rechter zijn de documenten van de ziekenhuizen bedrijfsgevoelig. Er staan gegevens in over de voorbereiding, uitvoering, resultaten en kwaliteit van de behandelingen. Volgens de rechter moeten de ziekenhuizen als concurrerende bedrijven worden gezien. De rapporten bevatten bovendien persoonlijke informatie. Curricula vitae, certificaten en de dienstroosters vallen onder de bescherming van de persoonlijke levenssfeer.
Het bezwaar van het ziekenhuis tegen het niet verlenen van de vergunning wordt op 30 november behandeld.