Polen uit onveilig pand gehaald
Bij een controle door de gemeente Oirschot en de politie zijn veertig Polen uit een bedrijfspand gehaald waarvan de brandveiligheid onder de maat was. Het ging om 35 vooral jonge vrouwen en vijf mannen.
De Polen werken allen in de vleessector, onder meer bij een bedrijf in Best. Hun huisvesting op bedrijventerrein De Stad was zo gevaarlijk, krap en onhygiënisch dat ze het pand direct moesten verlaten. Het uitzendbureau dat verantwoordelijk is voor de huisvesting, heeft dezelfde avond nog een andere plek gevonden.
De gemeente kwam in actie, omdat ze vermoedde dat de huisvesting onveilig was. Bij de controle waren ook de eigenaar van het pand en de werkgever aanwezig. Zij blijven vooralsnog buiten schot, omdat het uitzendbureau voor de huisvesting heeft gezorgd. De gemeente heeft de Arbeidsinspectie ingelicht.
Stapelbedden
Volgens een van de vrouwen verbleven ze sinds een maand in het pand, dat twee verdiepingen telt. In de kelder waren kleine vertrekken gemaakt waar de groep in stapelbedden moest overnachten. Er was nauwelijks verlichting en geen ventilatie.
Ze voegde er nog aan toe dat het personeel 6 euro per uur kreeg en per week 50 euro moest afdragen voor het verblijf in het pand. De woordvoerster meldde verder dat de groep bang is dat ze de verhuizing deels zelf moet betalen. Ook zou een aantal Polen hebben verklaard dat het uitzendbureau op meer plekken mensen op deze manier huisvest. Het is niet bekend waar het uitzendbureau is gevestigd.
