Vrachtwagen drukt auto tegen vangrail
De politie heeft vrijdagavond een 23-jarige vrachtwagenchauffeur uit Mierlo aangehouden die met zijn truck een 30-jarige automobilist tegen een vangrail had gedrukt. Dat gebeurde vrijdagmiddag rond halfvier op de A67 binnen de gemeente Geldrop-Mierlo.
Volgens de politie raakte de auto van het slachtoffer uit Gelderland zwaar beschadigd. Aanleiding voor de manoeuvre van de verdachte was een verkeersruzie. De politie pakte hem op voor poging tot doodslag.
Die aanhouding was niet eenvoudig. Getuigen gaven het kenteken van de vrachtwagencombinatie door, waarna de politie telefonisch contact opnam met de man. Die dreigde agenten dood te rijden of te schieten. De politie had ook al informatie gekregen dat de man de beschikking zou hebben over vuurwapens.
De man kon uiteindelijk op de Zuiddijk in Helmond in zijn auto worden aangehouden. De vrachtwagen stond toen al op een bedrijventerrein in Helmond. In de woning van de verdachte in Mierlo werden twee 'op vuurwapens gelijkende voorwerpen' in beslag genomen. De man zit vast voor verder onderzoek.