Advertentie
Bisdom wil Petruskerk in Vught slopen
21 december 2010 om 20:00 • Aangepast
4 oktober 2025 om 22:54
Het bisdom in Den Bosch wil de Petruskerk in het centrum van Vught slopen. Dat heeft ze de gemeente laten weten. De kerk wordt al jaren niet meer gebruikt voor katholieke diensten.
Van begin af aan was het bisdom voor sloop. Dat was tegen het zere been van veel mensen in Vught. Zij kwamen toen in actie, onder andere in de stichting Behoud Petruskerk.
In de loop der jaren werden er plannen ontwikkeld voor een herbestemming van het gezichtsbepalende monument dat al 120 jaar oud is. Zo zouden de bibliotheek en een kunstinstelling erin komen. Vanwege de kosten sneuvelde dat plan onlangs in de gemeenteraad. Omdat er geen concrete plannen meer zijn, wil het bisdom de kerk laten slopen en de grond verkopen.
Advertentie
Advertentie
