Amphia aansprakelijk voor val uit bed
Het Amphia Ziekenhuis in Breda is aansprakelijk voor een bekkenbreuk die een bejaarde man opliep na een val uit een ziekenhuisbed. Dat heeft de rechtbank in Breda maandag bepaald.
De 75-jarige man uit Oosterhout werd in de zomer van 2009 opgenomen na een beroerte. Omdat hij onrustig en verward was, werd hij in zijn bed vastgemaakt met een zogenoemde Zweedse band. Twee dagen na de opname werd hij door verpleegkundigen naast zijn bed gevonden, omdat het slotje van de band was opengegaan.
Volgens de rechter komt het risico voor het gebruik van het ongeschikte slotje voor rekening van het ziekenhuis. Het Amphia kan eventueel de producent van de onrustbanden en slotjes aansprakelijk stellen. Dat blijkt uit een van de eerste vonnissen in een zogenoemde deelgeschilprocedure.
De deelgeschilprocedure werd vorig jaar ingevoerd voor eenvoudige en snelle afwikkeling van letsel- of overlijdensschade. Als gesprekken tussen partijen vastlopen kan de rechter om een beslissing worden gevraagd. Het ziekenhuis en de patiënt gaan nu verder praten. Letseladvocaat Sneep liet eerder al weten een schadeclaim van honderdduizend euro in te willen dienen bij het ziekenhuis.
