Ontdek

Weer zilver voor Wüst op EK Allround

9 januari 2011 om 18:45 • Aangepast 4 oktober 2025 om 15:33

Ireen Wüst uit Goirle heeft zilver gewonnen op het EK Allround in het Italiaanse Collalbo. De Europese titel ging naar de Tsjechische Martina Sáblíková.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Wüst moest op de slotafstand, de vijf kilometer, 2,67 seconden goed maken op de Tsjechische. Maar dat lukte niet. Sáblíková noteerde in een rechtstreeks duel met Wüst een tijd van 7.07,78. Wüst kwam bijna elf seconden later over de streep. Wüst noteerde een tijd van 7.18,70. Ook vorig jaar behaalde Wüst achter Sáblíková zilver.
Klasse apart
"Sablikova is een groot kampioene. Ze maakt het gewoon waar en is een klasse apart'', zei Wüst over winnares Martina Sáblíková . De Brabantse was over haar eigen optreden niet tevreden. "Het was 'm gewoon niet dit weekeinde. Laten we maar zeggen dat Collalbo niet echt mijn ding is.'' Vier jaar geleden leek Wüst in het Italiaanse bergdorp op weg naar de Europese titel, maar gaf ze op de slotafstand veertien seconden voorsprong uit handen. "Dit moet ik slikken en dan weer doorgaan. Ik wil straks de beste worden bij het WK allround'', keek Wüst alvast vooruit.

Bijna kreeg het toernooi nog een merkwaardig einde. De bel, het signaal bijhet ingaan van de laatste ronde, klonk te vroeg. Sáblíková en Wüst vergisten zich niet en voorkwamen zo een pijnlijk slot. Beide rijdsters, vooral Sáblíková, waren na afloop zichtbaar boos op de 'belluider'. Sablikova twijfelde even of ze nog wel in de juiste baan reed.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.