Nederlandse kopten doen beroep op politiek

11 januari 2011 om 21:05
nl
Koptische christenen in Nederland willen dat politiek Den Haag meer druk uitoefent op Egypte. Ze maken zich grote zorgen over het lot van hun geloofsgenoten daar.
Geschreven door

Bij een bomaanslag op een koptische kerk in Alexandrië vielen tijdens de jaarwisseling 23 doden. De koptische kerk aan de Alpenroosstraat in Eindhoven werd in een document van Al-Qaeda genoemd als een van de mogelijke doelwitten van een bomaanslag tijdens het koptische kerstfeest begin januari. Aanslagen bleven toen uit. Volgens de kopten worden hun geloofsgenoten in Egypte onderdrukt en wordt hun situatie alleen maar erger.
Demonstratie
De Nederland Koptische Stichting hoopt dat politieke druk vanuit ons land en vooral ook vanuit de Europese Unie helpt om de positie van de koptische minderheid in Egypte te verbeteren. Ook werd geopperd enkele slachtoffers van de aanslag naar Nederland over te brengen om hun goede medische zorg te kunnen bieden.

Een Kamerdelegatie zal eind februari een bezoek brengen aan Egypte, waarbij waarschijnlijk ook geprobeerd wordt langs te gaan bij een koptische kerk.

Kopten zijn van plan volgende week woensdag te demonstreren voor het gebouw van de Tweede Kamer. Daarna gaan ze naar Brussel om hetzelfde te doen bij het Europees Parlement.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.