VVD wil maatregelen tegen Tilburgse moskee
De VVD wil dat de bestuursleden van de moskee in Tilburg-Noord op de vingers worden getikt. De partij in Tilburg vindt dat het niet kan dat het bestuur weigert mee te werken aan een onderzoek. Minister Donner verklaarde deze week dat een onderzoek naar de manier van lesgeven in de moskee is mislukt.
Er was onrust ontstaan over anti-westerse lesstof en hardhandig optreden tijdens koran-lessen. Nu de moskee medewerking weigert, heeft de minister de GGD opdracht gegeven om onderzoek te doen naar kindermishandeling. Uit vragen aan het college van B en W blijkt dat de VVD wil dat justitie een onderzoek instelt.
De salafistische moskee in Tilburg-Noord is al lange tijd in opspraak. Het rumoer begon toen imam Salam toenmalig minister Verdonk geen hand wilde geven. Omdat Salam verdacht werd van anti-westerse standpunten werden zijn preken regelmatig opgenomen en vertaald. Onderzoeksbureau IVA van de Universiteit van Tilburg concludeerde zo´n twee jaar geleden dat imam Ahmad Salam geen gevaar is voor de rechtsstaat, maar dat hij wel de integratie belemmert.
