Verlinde zorgt voor vervolging BNN
"Anderhalf jaar geleden hebben Onno en ik een kortgeding aangespannen en een klacht ingediend tegen Sophie Hilbrand, Filemon Wesselink en BNN, maar BNN is nooit verhoord en dus ook niet veroordeeld. We zijn zelf naar het Hof gestapt om BNN alsnog te laten vervolgen, omdat zij als werkgever ook verantwoordelijk zijn. Uiteindelijk was het een zelfde zaak als anderhalf jaar geleden", aldus Verlinde. En meer wil de presentator van het shownieuwsprogramma RTL Boulevard niet over de zaak kwijt.
De advocaat van Verlinde en Hoes heeft zondag bevestigd dat justitie omroep BNN moet vervolgen voor het maken van onrechtmatige geluidsopnames. De vervolging is onlangs bepaald door Gerechtshof in Den Bosch, zo blijkt uit documenten die in het bezit zijn van het ANP. Sophie Hilbrand en Filemon Wesselink overhandigden Verlinde in juli 2009 voor hun programma VOC een prijs met daarin afluisterapparatuur. Het tweetal heeft met dit object opnames gemaakt van gesprekken die de presentator en musicalproducent en zijn echtgenoot Onno Hoes, hadden in hun auto. Opnames die BNN in het huis van het echtpaar heeft gemaakt, zijn mislukt. In die periode was Hoes overigens nog geen burgemeester van Maastricht, maar gedeputeerde voor de provincie.
Geldboete
Toen Hilbrand en Wesselink dit aan Verlinde vertelden, stapten hij en zijn echtgenoot naar Justitie om aangifte te doen van onrechtmatig afluisteren. In een kort geding bepaalde de rechter vervolgens dat de opnames niet uitgezonden mochten worden. Hilbrand en Wesselink betaalden daarna een geldboete aan het Openbaar Ministerie.
Het hof in Den Bosch heeft nu echter besloten dat het Openbaar Ministerie omroep BNN, als werkgever van de twee programmamakers, ook strafrechtelijk moet vervolgen. Het is nog niet duidelijk wanneer de zaak precies voorkomt. Volgens de advocaat van Verlinde en Hoes kan dit nog enkele maanden duren. Hij spreekt van een 'unieke zaak'. "Het is volgens mij nog niet eerder gebeurd dat een publieke omroep voor zo'n vergrijp voor de rechter wordt gedaagd", aldus de raadsman.
Privacywetgeving
Algemeen directeur Lucas Goes van BNN liet zondag in een reactie weten dat ze 'er wel van op kijken dat Albert via deze weg nogmaals aandacht voor de zaak wil vragen'. Lucas Goes: "Wij dachten dat de zaak was afgesloten met de boete voor Sophie en Filemon. Maar het Nederlandse rechtssysteem biedt deze mogelijkheid. We zien het nu vooral als een goede kans voor ons en de rechter om de privacywetgeving in Nederland nog eens aan te scherpen. Dat lijkt ons ook goed nieuws voor Albert Verlinde."