Donner met bezem door gemeenteraden
Als het aan minister Donner ligt dan gaat de bezem door de gemeenteraden. In Brabant reageren de politieke partijen in de gemeenteraden heel verschillend op de plannen van de minister.
In een brief aan de Tweede Kamer schrijft Donner dat het aantal raadsleden met een kwart verminderd kan worden. In een stad als Eindhoven zouden er zomaar twee fracties kunnen verdwijnen. De Eindhovense CDA-fractievoorzitter Maarten Houben heeft daar geen moeite mee. "We zitten nu met 45 raadsleden en met enkele tientallen commissieleden. Besluitvorming duurt daarom soms wel erg lang", aldus Houben.
Vooral kleine politieke partijen zijn de pineut. Willem Sengers zit voor Progressief Akkoord in zijn eentje in de gemeenteraad van Deurne en hij vindt het geen goed idee. "We moeten al moeite doen om te zorgen dat de bevolking bij de politiek betrokken wordt, als je het aantal raadsleden terugbrengt dan wordt die betrokkenheid in elk geval niet groter. En de couleur local gaat weg".
Steenbergen Anders ziet het juist wel zitten maar dan moet er wel meer waardering komen voor het werk van een raadslid, vindt Jan Ooms van de partij in Steenbergen.
Voor het zover is moet er nog een grondwetswijziging komen, dus zal de afslankoperatie nog wel een paar jaar op zich laten wachten.
