'Zaak Ricco': risico Vacansoleil
Als Riccardo Ricco inderdaad doping heeft gebruikt, dan kan dat vervelende gevolgen hebben voor de Vacansoleil-wielerploeg. De internationale wielerunie UCI kan de ProTeam-licentie van de Brabantse ploeg intrekken en dan zou Vacansoleil niet mogen starten in de grote wielerrondes.
De kans dat dit gebeurt lijkt echter klein. Volgens een woordvoerder van de UCI wordt eerst afgewacht wat de Italiaanse onderzoeken naar het mogelijke dopinggebruik van Ricco opleveren.
Als daar iets uitkomt kan de UCI de zaak voorleggen aan de onafhankelijke licensiecommissie. Die bepaalt dan of er een straf voor de wielerploeg moet volgen en zo ja welke.
Voorzitter John Fahey van het wereldantidopingbureau WADA noemt Riccardo Ricco 'wanhopig en tragisch'. Ricco werd zondag in het ziekenhuis opgenomen met hoge koorts. Hij zou zichzelf volgens een arts eerder opgeslagen bloed hebben toegediend. Bronnen zeggen dat er inmiddels bewijs is tegen Ricco, die al eerder veroordeeld is wegens doping. Als dat zo is wordt de Italiaan op staande voet ontslagen door Vacansoleil.
