Ontdek

Bossche raad wil minima sparen bij bezuinigingen

1 maart 2011 om 02:33 • Aangepast 24 september 2025 om 22:55

Een meerderheid van de Bossche gemeenteraad voelt er niets voor om mensen met een uitkering te laten opdraaien voor de bezuinigingen. Het idee om sociale minima, chronisch zieken en gehandicapten mee te laten betalen aan voorzieningen die ze nodig hebben, vond geen genade bij de meeste politieke partijen.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De gemeenteraad van Den Bosch hield maandagavond algemene beschouwingen. Ze mocht reageren op de manier waarop burgemeester en wethouders (B en W) vijftien miljoen euro op maatschappelijke organisaties denken te bezuinigen. Die maatschappelijke organisaties probeerden vorige week de raadsleden tijdens hoorzittingen er van te overtuigen dat zij gespaard moeten worden.

De algemene beschouwingen leverden nog niet veel concrete punten op. De raadsleden werken hun gedachten de komende maand uit tijdens commissievergaderingen, in april nemen ze een definitief besluit.
Culturele bezuinigingen
Belangrijke bezuinigingsvoorstellen betroffen ook de Muzerije, de bibliotheek en Theaterfestival Boulevard. De Muzerije is het Centrum voor de Amateurkunst dat tonnen moet inleveren. De meeste partijen waren van mening dat die culturele organisaties economischer moeten gaan werken en zelf meer geld moeten verdienen. Maar ze vonden ook dat ze dan de tijd moeten krijgen om die cultuuromslag te maken. Dat moet niet gedwarsboomd worden door nu al zulke enorme bedragen te korten.

Duidelijk werd ook dat de raad de voorstellen om te bezuinigingen op het sociaal cultureel werk in de wijken niet zonder slag of stoot zal accepteren. Wel was vrijwel iedereen het er over eens, dat alle organisaties die op dat terrein werkzaam zijn moeten bekijken of dat niet efficiënter kan.



App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.