Scholieren zouden PVV grote winnaar maken
2 maart 2011 om 02:33
nl
Niemand weet nog hoe het woensdag echt uit zal pakken, maar als het aan de Brabantse scholieren ligt dan is de PVV de grote winnaar van de Provinciale Statenverkiezingen. De middelbare scholieren gaven de partij in totaal 23,52 procent van de stemmen. Dat is de uitslag van de Scholierenverkiezingen die dinsdag gehouden werden.
Na de PVV kreeg een andere regeringspartner, de VVD, de meeste stemmen: 19,09 procent. Met 13,95 procent van de stemmen eindigde de Partij van de Arbeid op de derde plaats. Meer dan 3600 scholieren brachten dinsdag hun stem uit voor de Scholierenverkiezingen. Met deze uitslag wijken de Brabantse jongeren qua stemgedrag niet veel af van het landelijke beeld onder middelbare scholieren. Het enige verschil in de top drie is dat de PvdA landelijk gezien net iets beter scoort dan de VVD.
Kinderverkiezingen
De uitslag bij de Kinderverkiezingen geeft een totaal ander beeld. Brabantse leerlingen van groep 7 en 8 zetten de VVD op één, gevolgd door GroenLinks en dan de Partij voor de Dieren. 334 Brabantse kinderen stemden bij deze verkiezingen.