Ontdek

Internationale werkgroep voor toekomst IJzeren Rijn

4 maart 2011 om 23:22

België, Duitsland en Nederland richten een werkgroep op voor de reactivering van de IJzeren Rijn. De Vlaamse minister-president heeft dat afgesproken met de minister van Economische Zaken van de Duitse deelstaat Noord-Rijnland-Westfalen.

Geschreven door

België dringt al jaren aan op het opnieuw in gebruik nemen van de spoorverbinding tussen Antwerpen en het Roergebied. Die gaat via Weert en Roermond, en loopt via natuurgebied De Meinweg naar Duitsland. In Limburg en in de gemeente Cranendonck is daarom veel weerstand tegen het opnieuw in gebruik nemen van de lijn.

Duitsland liet onlangs weten niets te zien in het opnieuw in gebruik nemen van het tracé door het natuurpark. Wel wordt gekeken naar de aanleg van een nieuw stuk spoor tussen Roermond en de Duitse grens. Het Nederlandse ministerie van Infrastructuur en Milieu heeft laten weten mee te doen aan de werkgroep.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.