Nieuw parcours Marathon Eindhoven
De start van de Marathon Eindhoven ligt voortaan op de Montgomerylaan in plaats van op de Emmasingel. De organisatie van de Marathon Eindhoven werkt aan een nieuw, sneller parcours.
Het grootste ééndaagse sportevenement van Brabant wil een een plaats in de top-10 van snelste marathons ter wereld verwerven en meer buitenlandse toppers aantrekken. Bovendien kunnen er, door de start te verplaatsen naar de brede Montgomerylaan, straks 25.000 lopers meedoen. Vorig jaar waren er 18.000 deelnemers.
Het Stadhuisplein blijft de finishplaats, ook blijven de markt en het Stratumseind onderdeel van de route. Er komen bredere, verkeersvrije asfaltwegen met minder drempels, minder vernauwingen en minder bochten. Het aantal 90 gradenbochten wordt teruggebracht van 38 naar 23. Volgens de organisatie biedt het nieuwe parcours de lopers ook meer afwisseling. Behalve door de binnenstand en door woonwijken, voert het ook door een stukje natuur.
De organisatie overweegt ook de starttijd te vervroegen van 11.00 naar 10.00 uur. Ook die wijziging zou snellere tijden moeten opleveren.
De gemeente Eindhoven moet nog instemmen met de parcourswijziging. De Marathon Eindhoven is dit jaar op 9 oktober.
