Ontdek

Soldaten Oirschot helpen bij brandbestrijding in Schoorl

2 mei 2011 om 11:31 • Aangepast 4 oktober 2025 om 07:50

Ook militairen van de Generaal Majoor De Ruyter van Steveninck kazerne in Oirschot helpen mee bij het bestrijden van de grote duinbrand in Noord-Holland. Het gaat om honderd mensen van de Limburgse Jagers, die in Oirschot zijn gelegerd. Brandweerlieden uit Oost-Brabant hadden maandag en dinsdagmorgen al hun steentje bijgedragen.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De militairen uit Oirschot hebben dinsdagmorgen hun collega’s van de Generaal Spoor Kazerne in Ermelo afgelost. Ze worden ingezet bij de nacontrole van het gebied, dat sinds zondagmiddag door het vuur is verwoest.

Het detachement is uitgerust met scheppen en vuurzwepen om eventueel opgelaaide brandjes neer te slaan. De groep keert dinsdagmiddag terug in Oirschot.

Korpsen van de brandweer Brabant-Noord en Brabant Zuid-Oost werden maandag al ingezet bij het bestrijden van het vuur. De mannen en vrouwen hebben de hele nacht doorgewerkt. Dinsdagochtend zijn ze afgelost door collega's van korpsen in Utrecht en Gelderland. In totaal zeventien Brabantse korpsen hebben helpen blussen.
Controle
De brand is onder controle, maar dit wil volgens commandant Ton Driessen nog niet zeggen dat het vuur uit is. De Brabantse brandweerlieden hebben er vooral voor gewaakt dat het vuur niet weer zou oplaaien. In de nacht van maandag op dinsdag is de wind gaan liggen en dat heeft gunstig uitgepakt. In de ochtend is de wind weer wat aangetrokken. Twee blushelikopters van de vliegbasis Gilze-Rijen zijn ingezet om het vuur in het moeilijk toegankelijke duingebied bij Schoorl te bestrijden.


App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.