Ontdek

GS steunen Marokkanenproject Helmond

2 mei 2011 om 12:47

Gedeputeerde Staten zien voorlopig geen reden subsidie terug te vorderen van de gemeente Helmond. Volgens het dagelijks bestuur van de provincie is er geen sprake van een grote mislukking van het project Shouf Kedemk.

Geschreven door

De fractie van de PVV had dit wel gesteld in Statenvragen.

Met het project wil Helmond jongeren van Marokkaanse afkomst op het rechte pad brengen. De provincie steekt er dit jaar 184.500 euro in. Volgens GS krijgt de hele doelgroep begeleiding en is sinds de start van het project het aantal meldingen van overlast in Helmond West aanzienlijk gedaald.

'Wij steunen,' zo schrijven GS, 'de aanpak van de gemeente Helmond op het gebied van voortijdig schoolverlaten, omdat dit aansluit bij ons provinciale beleid en de afspraken in het kader van Samen Investeren in Brabant(Stad). Indien prestaties niet worden gehaald, kan het terugvorderen van subsidie aan de orde zijn.'
Verspilling van geld
Van verspilling van gemeenschapsgeld is geen sprake, meldt het provinciebestuur. De PVV had ook dit gesuggereerd. De partij had GS verder opgedragen de gemeente Helmond aan te spreken op de manier waarop die overlast en veiligheid voor haar burgers waarborgt. De PVV vraagt letterlijk of GS 'bereid is om de gemeente Helmond aan te sporen dit straattuig met harde hand aan te pakken omwille van de sociale veiligheid van de burgers in deze stad.' Het provinciebestuur zegt dat het dit formeel niet wil en kan. Het voegt er aan toe 'afstand te nemen van de woordkeuze in de vragen waarbij een gehele bevolkingsgroep wordt gekoppeld aan de term straattuig.'

De gemeente maakte maandag juist bekend dat jongeren nog steeds overlast veroorzaken in Helmond-West en dat voor haar de grens is bereikt. De fractie van Trots Op Nederland had hierover raadsvragen gesteld. Aanleiding was een reportage van het tv-programma EenVandaag over de aanpak van Marokkaanse hangjongeren in deze stad. In de uitzending, die op 30 maart te zien was, was te horen dat de overlast niet is afgenomen ondanks allerlei dure projecten.

Helmond zegt alles op alles te willen zetten om het negatieve beeld dat in de reportage wordt geschetst om te buigen. De gemeente wil de aanpak van de jongeren niet nader toelichten tot het onderwerp op 17 mei in een commissievergadering wordt besproken.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.