Advertentie
Philips: fraude beperkt zich tot Polen
18 mei 2011 om 18:49 • Aangepast
22 september 2025 om 14:44
Het onderzoek van Philips naar mogelijke corruptie binnen de Healthcare-afdeling van het bedrijf richt zich vooralsnog alleen op de activiteiten in Polen. Dat zegt een woordvoerder van het elektronicabedrijf. Volgens hem zijn er geen aanwijzingen dat het bedrijf ook naar andere landen moet kijken.
Eerder deze week bleek dat Philips al vorig jaar een onderzoek is gestart naar mogelijke omkooppraktijken bij de verkoop van medische apparauur in Polen. In dit verband werden enkele jaren geleden al drie medewerkers van het bedrijf in Polen ontslagen.
Vestiging Hamburg
Philips betrekt ook de vestiging in Hamburg bij het onderzoek, omdat de Poolse activiteiten tot eind 2002 vanuit die Duitse plaats werden aangestuurd. Maar daarbij wordt alleen gekeken naar het deel van de vestiging dat direct betrokken was bij Polen, zegt de woordvoerder.
Advertentie
Advertentie
