Straatrover opgepakt na beroven kinderen in Oosterhout
Twee onbekende mannen hebben zaterdagavond in Oosterhout twee kinderen (13 en 14 jaar) onder bedreiging van een mes beroofd van een mobiele telefoon. Agenten waren er snel bij en konden een 24-jarige verdachte arresteren. Zijn handlanger wordt nog gezocht.
De 14-jarige jongen en het 13-jarige meisje liepen rond tien uur over het fietspad van de Effentweg. Ze lieten samen hun honden uit. Bij het Kamillepad sloegen ze een zandpad in dat loopt richting het tunneltje onder de Bovensteweg.
Onverwacht kwamen de twee mannen uit de bosjes tevoorschijn. Eén van hen bedreigde de kinderen met een mes en eiste hun mobiele telefoons op. De jongen gaf vervolgens zijn gsm af. De twee straatrovers gingen er vandoor toen een volwassen man met zijn hond naderde. Deze man ving de kinderen op en belde meteen de politie.
Agenten waren vlakbij en konden de 24-jarige verdachte meteen inrekenen. Hij heeft geen vaste woon- of verblijfplaats in Nederland. Het is onbekend waar zijn handlanger naar toe is gegaan. De politie zoekt getuigen, telefoonnummer 0900-8844.