Advertentie
Sint-Jan en Grote Kerk: tientallen miljoenen extra nodig voor restauratie
23 mei 2011 om 18:00 • Aangepast
16 oktober 2025 om 00:27
De Sint-Jan in Den Bosch en de Grote Kerk van Breda hebben tot 2030 tientallen miljoenen extra nodig voor restauratiewerk. De huidige subsidie is maar net genoeg voor het dagelijks onderhoud.
Breda komt ruim 23 miljoen euro te kort, in Den Bosch is het tekort 15 miljoen euro. De twee kerken trekken nu samen op om meer geld bij het Rijk los te krijgen.
Reactie directeur Grote Kerk
Volgens de directeur van de Grote Kerk, Willem van der Vis, ziet de kerk er op dit moment nog prima uit. "Maar er zit nog veel onderhoud en restauratie aan te komen." Tussen 1995 en 1998 zijn er veel werkzaamheden geweest in de kerk, maar bepaalde stenen zijn nu pas toe aan vervanging of restauratie. "Om alles bij te houden en alles op tijd te kunnen vervangen, hebben we gewoon meer budget nodig dan we nu hebben", aldus Van der Vis.
Advertentie
Advertentie
