'Privékliniek mag in Ziekenhuis Bernhoven in Veghel'

24 mei 2011 om 13:47
nl
De privékliniek voor plastische chirurgie binnen Ziekenhuis Bernhoven in Veghel is acceptabel. Volgens minister Edith Schippers van Volksgezondheid, Welzijn en Sport gaat dit niet ten koste van de reguliere medische zorg.
Geschreven door

Bovendien staat het een ziekenhuis vrij om de zorg op eigen manier aan te bieden zolang aan landelijke normen voor kwaliteit en veiligheid wordt voldaan.
Kamervragen
Het Tweede-Kamerlid Henk van Gerven uit Oss had hier bedenkingen bij. Hij had Kamervragen gesteld. Van Gerven vroeg zich af of een ziekenhuis, dat geld krijgt van de overheid, ruimte beschikbaar mag stellen voor commerciële doeleinden. De SP'er doelt op de Berne Kliniek. Mensen kunnen hier vanaf eind vorig jaar terecht voor plastische chirurgie, die door hun zorgverzekering niet vergoed worden.
Artsen Bernhoven
Ook artsen van 'het Bernhoven' werken in deze privé-kliniek. Schippers heeft hier evenmin moeite mee. 'De keuze om naast het werk in het ziekenhuis ook in een privé-kliniek te werken is een gezamenlijk besluit van de arts en de instelling waar deze werkzaam is,' aldus de bewindsvrouw.
Reclame voor ooglidcorrecties
Van Gerven zette ook vraagtekens bij de manier waarop bij de opening van de Berne Kliniek reclame werd gemaakt voor ooglidcorrecties. Schippers pareerde ook deze kritiek: 'In de gedragsregels voor artsen van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst staat: (...)publiciteit voor en door artsen moet feitelijk, controleerbaar en begrijpelijk zijn.'

Volgens de minister voldoet de openingsstunt aan dit vereiste, zo laat ze de Kamer weten.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.