Duizenden militairen bij demonstratie Den Haag
Militairen uit Volkel, Oirschot, Gilze-Rijen, Woensdrecht en van andere Brabantse legerplaatsen demonstreerden donderdag in Den Haag. Ze zijn boos vanwege de bezuinigingen op defensie.
Naar schatting waren zo'n zesduizend militairen aanwezig op het Malieveld. Een deel van hen liep mee met een protestmars om de eisen van de vakbonden kracht bij te zetten. De bonden willen dat er geen gedwongen ontslagen vallen en dat er een goede regeling komt voor mensen die toch hun baan verliezen. Ze willen dat de bezuinigingen over een langere periode worden uitgesmeerd zodat er meer kans is de ontslagen op te vangen door natuurlijk verloop.
Spandoek
Enkele marcherende militairen die voorop liepen, hielden een spandoek vast met daarop de tekst 'Mars voor Waardering. Defensiepersoneel in actie'. Volgens de vakbonden is het bijzonder dat de over het algemeen loyale militairen actievoerden.
'Stank voor dank'
Vakbondsvoorzitter Wim van den Burg van AFMP/FNV haalde in zijn toespraak de vele uitzendingen naar conflictgebieden van de afgelopen jaren aan. Hij noemde het 'stank voor dank' dat er nu op deze manier met de militairen wordt omgegaan.
Hans Hillen
Ook minister van Defensie Hans Hillen heeft de demonstranten toegesproken. Hij noemde de hoge opkomst van de militairen een ondersteuning voor zijn beleid. Volgens hem moet de Nederlandse krijgsmacht afslanken, maar zal het wel een krijgsmacht zijn waar anderen landen jaloers op zijn. Zijn toespraak maakte boegeroep los bij de toehoorders.
Brabant
Het ministerie wil een miljard euro bezuinigen op defensie. In Brabant worden vooral Volkel, Oirschot en Gilze-Rijen getroffen. Daar worden de eenheden van de F16's, tanks en helikopters geschrapt.
