Advertentie
Boer krijgt sms bij verhitte koe
4 juni 2011 om 03:06 • Aangepast
4 oktober 2025 om 03:43
De warmte speelt ook koeien veel parten. Daarom heeft het bedrijf Hendrix UTD uit Boxmeer een systeem ontwikkeld, waarbij de boer automatisch een sms krijgt als er door de warmte bij het melkvee een vergrote kans is op oververhitting.
Deze zogenaamde 'hittestress' kan bij koeien zorgen voor verminderde conditie en weerstand, daling van de melkproductie en verminderde vruchtbaarheid. Volgens het bedrijf uit Boxmeer is het aanpassen van de voeding in zo'n geval het belangrijkste omdat koeien een groter risico lopen op pensverzuring.
De gevolgen van tien dagen hittestress kosten veehouders volgens Hendrix UTD al snel 45 euro per koe. De onderneming heeft verschillende instrumenten ontwikkeld om melkvee goed de zomer door te helpen.
Advertentie
Advertentie
