Advertentie
Brabantse scholieren krijgen KNAW Onderwijsprijs
7 juni 2011 om 16:21 • Aangepast
4 oktober 2025 om 03:15
Joris Aarts van Gymnasium Beekvliet in Sint-Michielsgestel en Dennis Vermeulen samen met Maartje Weterings van het Sint-Oelbertgymnasium in Oosterhout krijgen donderdag de KNAW Onderwijsprijs 2011. Die hebben ze verdiend met de profielwerkstukken die ze gemaakt hebben.
Joris Aarts deed onderzoek naar de factoren die van invloed kunnen zijn op kleurverandering bij wandelende takken. Dennis Vermeulen en Maartje Weterings onderzochten de uitspraak van de letter 'r' door kinderen van allochtone afkomst.
Prijs
In totaal twaalf profielwerkstukken krijgen de KNAW Onderwijsprijs. Er waren 411 aanmeldingen. De winnende leerlingen krijgen een studietoelage van 1500 euro. De begeleidende docenten krijgen een beeldje en een reisje naar de culturele hoofdstad van Europa aangeboden.
Profielwerkstuk
Leerlingen in het laatste jaar van het voortgezet onderwijs moeten een profielwerkstuk maken. Voor vwo-leerlingen wordt daar tachtig uur voor uitgetrokken. Het werkstuk geldt als een soort meesterproef voor de leerling.
Advertentie
Advertentie
