Wapen gevonden na beschieting kinderleidster
In het huis van de man in Eindhoven die dinsdag een kinderbegeleidster zou hebben beschoten, is vermoedelijk het gasdrukwapen gevonden waarmee hij zou hebben geschoten. Er zijn ook andere wapens en patronen aangetroffen.
De 25-jarige verdachte zit vast. Hij raakte dinsdagmiddag een 47-jarige Eindhovense kinderleidster door een kogeltje toen ze met kinderen aan het spelen was. Dit gebeurde bij een kinderdagverblijf aan de Sint Trudostraat. De vrouw raakte gewond aan haar pols. In een ziekenhuis is het kogeltje verwijderd. Waarom de man heeft geschoten, is nog onbekend.
Gerichte aanslag
Het kinderdagverblijf valt onder Korein Kinderopvang. Volgens directeur Peter Notten van deze organisatie ging het niet om een gerichte aanslag. Kinderopvang Korein heeft geen aanwijzingen dat het om een gerichte actie tegen de leidster of de kinderopvang ging. Volgens een politiewoordvoerster gaat het in ieder geval niet om 'kinderspel' maar om een bewuste daad.
De Eindhovenaar werd woensdagavond rond halfzeven aangehouden. De wapens en patronen die door de politie zijn opgespoord, zijn in beslag genomen.
