Advertentie
PVV boos over uitspraak gedeputeerde Iding
9 juni 2011 om 02:51 • Aangepast
4 oktober 2025 om 02:57
De PVV Noord-Brabant is niet blij met een uitspraak van SP-gedeputeerde Jules Iding. De gedeputeerde zei dat minister Verhagen zich schuldig maakt aan minachting van de Brabanders. Verhagen wil niet stoppen met proefboringen naar schaliegas in Brabant.
De PVV noemt de uitspraak van Iding 'een bestuurder onwaardig'. "Iding lijkt te blijven steken in zijn rol als lid van een protestpartij. Gezien zijn uitspraak heeft hij geen oog voor zijn verantwoordelijkheid als bestuurder om bruggen te slaan tussen provincie en rijk", zegt vicevoorzitter Mariëtte Frijters van de Provinicale Staten-fractie van de PVV.
Niet onder provinciale verantwoordelijkheid
"Het gaat om een beslissing van het kabinet, een beslissing die onder ministeriële, en niet onder provinciale verantwoordelijkheid valt. Door dit te kwalificeren als minachting van de Brabanders, geeft Iding blijk van kortzichtigheid en gebrek aan bestuurlijk inzicht".
De PVV stelt Statenvragen over de kwestie.
Advertentie
Advertentie
