Ontdek
VIDEO

Menselijke toren Castellers de Vilafranca stort in op Mundial - video

19 juni 2011 om 14:09 • Aangepast 4 oktober 2025 om 01:35

De Catalaanse menselijke toren van de Castellers de Vilafranca is zondag tijdens Festival Mundial in elkaar gestort. De groep uit Barcelona, die met 130 personen piramides maakt, staat met hun act op de Unesco Werelderfgoedlijst.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De menselijke piramide was bijna op het hoog(s)tepunt, toen de laatste beklimmer van de toren bleef haken. Ze verloor haar evenwicht en viel, terwijl ze de rest met zich meesleepte. Het voordeel van het werken met zo'n grote groep was wel dat iedereen opgevangen kon worden. Niemand raakte gewond.
Castellers de Vilafranca
Castellers de Vilafranca bestaat sinds 1948. Het menselijke torenbouwen is een eeuwenoude Catalaanse traditie die afstamt van een 17de eeuwse dans. De groep telt nu ongeveer 400 actieve leden. 130 van hen waren dus naar Nederland gevlogen om op te treden op Festival Mundial. Het was het eerst optreden van de groep in Nederland.



App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.