Ontdek
VIDEO

Gevangene ontsnapt uit jeugdgevangenis Den Hey-Acker in Breda

21 juni 2011 om 16:40 • Aangepast 4 oktober 2025 om 01:13

Uit jeugdgevangenis Den Hey-Acker in Breda is woensdagmiddag rond twaalf uur een gevangene ontsnapt. Dat meldt een woordvoerster van de Dienst Justitiële Inrichtingen. Om wie het gaat en hoe hij heeft kunnen ontsnappen, is niet duidelijk.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De politie is een zoektocht gestart naar de voortvluchtige en speurt de omgeving af. Een Chinook-helikopter van vliegbasis Gilze-Rijen was toevallig in de buurt en heeft meegezocht tot de politiehelikopter er was.
Groot personeelstekort
Vorige week werd bekend dat Den Hey-Acker kampt met een personeelstekort. Medewerkers moeten een verklaring tekenen waarin ze akkoord gaan met een noodrooster voor de zomer. Ze stemmen daarmee in met diensten van maximaal twaalf uur, roosterwisselingen op het laatste moment en onderbezetting. Vakbond Abvakabo FNV vreest voor de veiligheid van het personeel omdat er situaties met onderbezetting voorkomen. Er zijn bij de vakbond overigens verder geen signalen van onderbezetting bekend.

Volgens BN DeStem zijn bronnen binnen Den Hey-Acker niet verrast door de nieuwe ontsnapping. Tegen de krant zeggen enkele anonieme personeelsleden dat de werkdruk door de reorganisatie van het gevangeniswezen "onaanvaardbaar groot" is en "het wachten is tot er iets heel ergs gebeurt".
Niet de eerste ontsnapping
Het is niet de eerste keer dat een gevangene ontsnapt uit de jeugdgevangenis. Twee jaar geleden kon een ontsnapte jongen na veertig minuten in de kraag worden gevat. In 2007 wist iemand een halve dag voortvluchtig te blijven.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.