Advertentie
Voorlopig geen boete voor Zeelandse mestverwerker Ferm-O-Feed
24 juni 2011 om 09:53 • Aangepast
26 september 2025 om 21:26
Het door brand verwoeste Ferm-O-Feed in Zeeland hoeft de dwangsom van een half miljoen euro voorlopig niet te betalen. De rechtbank in Den Bosch ziet niet in waarom de boete vanwege een illegale luchtwasinstallatie meteen betaald moet worden. Dat meldt voorzieningenrechter W. Winfield vrijdag.
Uitstel
De mestverwerker wilde de dwangsom nietig laten verklaren. Dat is niet gelukt. Wel biedt de rechtelijke macht Ferm-O-Feed voorlopig uitstel van betaling, omdat het bedrijf 28 mei door een brand verloren is gegaan.
Illegaal
Ferm-O-Feed moet een boete van een half miljoen betalen vanwege een illegaal luchtbehandelingssysteem. Dat is volgens het bedrijf een blok aan het been. De meststoffenfabriek wil een doorstart maken, maar kampt door ellenlange procedures met een financiële strop. Zo zou het aanvragen en verkrijgen van vergunningen minstens een jaar duren. Het bedrijf ontkent echter dat het afstormt op een faillissement.
Advertentie
Advertentie
