'Cultuurbezuinigingen opvangen met geld Culturele Hoofdstad'
Geld voor het Jeroen Boschjaar én voor Brabant Culturele Hoofdstad 2018 mag best gebruikt worden om de schade op te vangen die Brabant oploopt door de landelijke cultuurbezuinigingen. Dat zei directeur Geert Overdam van theaterfestival De Boulevard donderdag bij de presentatie van het festivalprogrammma voor dit jaar.
Voor beide grote evenementen is volgens Overdam een goed functionerende kunstwereld hard nodig. Volgens hem past het in de Brabantse sfeer van samenwerking als onderzocht wordt of geld voor het Jeroen Boschjaar en Brabant Culturele Hoofdstad voor die kunstwereld ingezet kan worden. De provincie en de gemeenten willen samen voor Brabant Culturele Hoofdstad honderd miljoen euro bij elkaar leggen. Ook met de organisatie van het Jeroen Boschjaar is een bedrag van vele miljoenen gemoeid.
Zeventig voorstellingen
Overdam presenteerde donderdag een programma met bijna zeventig verschillende voorstellingen voor De Boulevard in de eerste helft van augustus. Het festivalplein op De Parade ziet er dit jaar weer anders uit dan in de vorige jaren. De Scalawand -een groot theatraal decorstuk -keert niet terug. Daarvoor in de plaats wordt een skyline met twintig meter hoge torens gebouwd. Ook zijn op het centrale deel van het plein meer voorstellingen geprogrammeerd.
