'Brand Chemie-Pack door ontdooien pomp met gasbrander'
De brand bij Chemie-Pack in Moerdijk is mogelijk ontstaan door het gebruik van een gasbrander. Daarmee werd geprobeerd een pomp te ontdooien, waarmee gevaarlijke stoffen worden overgepompt. Dat heeft het Openbaar Ministerie maandag laten weten.
Justitie vermoedt dat dit vaker gebeurde. Mogelijk waren meer mensen bij het bedrijf daarvan op de hoogte. Dat was reden voor justitie om tot aanhouding van de top van het bedrijf over te gaan.
Vrijgelaten, weer opgepakt en weer vrij
De directeur, de productieleider en de milieucoördinator werden vorige week dinsdag voor het eerst aangehouden. Ze werden zondag kort voor hun vrijlating opnieuw gearresteerd, omdat volgens justitie uit verhoren was gebleken dat er vermoedelijk zodanig roekeloos is gehandeld dat er sprake zou kunnen zijn van opzettelijke brandstichting. Maandag kwamen ze op last van de rechter-commissaris weer vrij. Nu de top van het bedrijf weer vrij is, beraadt het OM zich op verdere stappen.
'Begonnen bij luchtdrukpomp'
De veiligheidscoördinator van Chemie-Pack zei eerder al dat de brand zou zijn ontstaan in een luchtdrukpomp op het middenterrein van het bedrijf. Medewerkers probeerden de pomp te blussen, maar dat lukte niet.
Advocaat boos
De advocaat van de drie medewerkers is niet blij dat justitie deze informatie via de pers naar buiten brengt. Hij noemt de handelswijze van het Openbaar Ministerie "niet zuiver". "Ik heb er grote moeite mee dat de discussie over het dossier door het OM nu via de pers wordt gespeeld.'' Volgens advocaat Ronald Drenth "lekt justitie bewust uit het dossier om de forse tik op de vingers die ze heeft gehad te maskeren." Daarmee doelt hij op de beslissing van de rechter-commissaris om de verdachten maandag alsnog vrij te laten, tegen de wil van justitie in.
Brand bij Chemie-Pack
Op woensdag 5 januari ontstond een grote brand bij Chemie-Pack in Moerdijk. De enorme brand met grote rookwolken en steekvlammen tot veertig meter ontstond in de middelste van drie loodsen, die diende als verpakkingsloods. Chemie-Pack bewerkt en verpakt chemische producten voor onder meer de rubberindustrie, landbouw en verfindustrie. Het bedrijf werd in 2008 op de vingers getikt, onder andere omdat 'de beoordeling van risico's onvoldoende was'.
