Ontdek
VIDEO

Vooronderzoek naar Tour-incident Johnny Hoogerland

10 juli 2011 om 17:20

Het parket van Aurillac is maandag een vooronderzoek gestart naar het ongeval in de Tour de France zondag waarbij Johnny Hoogerland van de Brabantse wielerformatie Vacansoleil-DCM en Juan Antonio Flecha door een auto van de weg werden gereden.

Geschreven door

Die wagen was van de Franse televisie. Het onderzoek is toevertrouwd aan de recherche-afdeling van de politie van Aurillac, zo verklaarde de lokale aanklager Jean-Pascal Violet. Onderzocht wordt wie verantwoordelijk is voor het ongeluk.
Nog geen plannen voor claims
Vacansoleil-DCM heeft nog geen plannen om claims in te dienen bij de Franse televisie of de Tourorganisatie naar aanleiding van het incident. "Wij zijn op dit moment alleen maar bezig met het sportieve deel van de Tour. We doen er alles aan om Johnny op de fiets te houden. Dat is prioriteit één", verklaarde algemeen directeur Daan Luijkx van de wielerploeg. Wel gaan de ploegen collectief via de belangenorganisatie AIGCP actie ondernemen om het aantal motoren en gastenwagens in de koers naar beneden te krijgen.
Hoogerland start
Johnny Hoogerland heeft al aangegeven dinsdag gewoon aan de start te verschijnen. Hij heeft op de rustdag van maandag een klein rondje gefietst en dat viel niet tegen.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.