Zware acties defensiepersoneel tijdens Vierdaagse van Nijmegen van de baan
De harde acties van het defensiepersoneel dat meedoet en meehelpt tijdens de Nijmeegse Vierdaagse zijn van de baan. Dat meldt Omroep Gelderland.
Het defensiepersoneel gaat nu met pamfletten actievoeren tegen de bezuinigingen van minister Hillen van Defensie. Met het uitdelen van deze pamfletten vragen de militairen om steun van de wandelaars en het publiek. Zolang het overleg met Hillen loopt, wordt gekozen voor deze 'softere' manier van actievoeren.
Inzet defensie
Defensie is een grote speler rond het wandelevenement. Het levert faciliteiten, een groot kamp in Heumensoord, en legt pontonbruggen voor de wandelaars, zoals die bij Cuijk.
Brabant wordt hard getroffen door de bezuinigingen op defensie. Volgens de Brabants Zeeuwse Werkgeversvereniging verdwijnen er in Brabant zo'n tweeduizend banen.
'Bezuinigingen onder loep'
Afgelopen vrijdag zei minister Hillen dat hij wil dat de bezuinigingen op zijn ministerie opnieuw worden bezien. Hij vreest dat door de besparingen de veiligheid in het geding komt en wees op het gegeven dat tegelijkertijd wel meer geld wordt uitgetrokken voor de zorg.
