Attractie Mission Space wint publieksprijs op Tilburgse Kermis
De attractie Mission Space van exploitant Kroon uit Neede heeft donderdag op de Tilburgse Kermis de publieksprijs gewonnen. Daarmee is de attractie verzekerd van een plek op de kermis in 2012.
Dinsdagavond werd de Mission Space nog onverwacht gesloten, omdat de attractie olie lekte. Enkele mensen zaten een tijdje vast in de tachtig meter hoge zweefmolen.
Meer winnaars
Mensen konden de afgelopen tijd stemmen via een bon in de kermiskrant of via de website van de Tilburgse Kermis. De gemeente Tilburg heeft ook een aantal eervolle vermeldingen uitgereikt. Wip de Kip is het leukste oefeningsspel en de Crazy Jump op het Koningsplein viel in de prijzen in de categorie 'Grootvermaak'.
De lekkerste kermissnuisterijen zijn volgens de gemeente Tilburg te vinden bij de Smulboetiek van Jan Vermolen&Zn uit Den Haag. 'Rudy der Kleine Vampir' op het NS-Plein is de leukste kinderzaak en de 'Swing Mill' van Hofman won de prijs voor beste nostalgische attractie.
Caribische Donderdag
Om vijf uur donderdagmiddag werd het startschot gegeven voor de Caribische Donderdag, die ooit erg klein begonnen. "Eigenlijk zijn we heel klein begonnen", vertelt Gerald, de grote organisator achter deze avond. "Maar inmiddels is het zo groot geworden dat het nu wordt opgezet op een plein." Op het programma stonden twee optredens van salsa- en latinbands. Daarnaast gaven verschillende salsa- en latindansscholen uit de regio optredens verspreid over het hele terrein. "De bedoeling is dat iedereen de Caribische dans leert kennen."
KermisFM populair
Dat KermisFM groter uitpakt dan voorgaande jaren merkt de club vrijwillige radiomakers niet alleen aan het aantal bezoekers dat dagelijks naar het KermisFM-plein afzakt. Ook op de website blijft het continu druk. Donderdagavond zond Domien Verschuren live het 3FM-programma 'Met Michiel' uit. Op het KermisFM-podium traden 3FM Serious Talents op.
Maximumprijzen
Donderdag golden er gereduceerde ritprijzen voor de attracties. Van één tot zes uur 's avonds werden maximumprijzen vastgesteld. Voor kinderzaken was dat 1,50 euro, grootvermaak en kijkwerk 2,50 euro en 3 euro voor grote attracties die per rit minder dan tien personen kunnen meenemen.
Kermiswandeling
Ook dit jaar werd er een kermiswandeling gehouden onder leiding van Jan de Graaf van de stichting Kermiscultuur. Geïnteresseerden kregen een toelichting over attracties, geschiedenis en kermisbijzonderheden.
