Ontdek

Eindhoven centraal in artikel New York Times

29 juli 2011 om 23:34 • Aangepast 3 oktober 2025 om 20:04

De Amerikaanse krant The New York Times heeft zaterdag Eindhoven getipt als reisbestemming. Volgens de krant heeft het vertrek van Philips en de komst van de Design Academy voor een opleving gezorgd van de Brabantse stad.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Journaliste Gisela Williams roemt de initiatieven die opkomen in de leegstaande Philipsgebouwen op bijvoorbeeld Strijp-S en de creatieve energie die vrijkomt door de Designstudenten die vaak na hun studie in de Lichtsstad blijven hangen.
Strijp-S
Toch is niet alles in Eindhoven de moeite waard. "Toch is het verrassend dat ondanks de hardwerkende, innovatieve ontwerpers die hier leven en werken, de stad er niet uitziet." Het artikel van The New York Times benadrukt dat dit waarschijnlijk ten goede zal veranderen als Strijp-S als woon- en werkplek volledig is gerealiseerd.
Volwassen stad
Het artikel vertelt hoe het vertrek van Philips er voor gezorgd heeft dat Eindhoven verplicht werd te veranderen. "Door Eindhoven te verlaten, werd Eindhoven gedwongen zich te ontwikkelen tot een volwassen stad," vertelt Piet Hein Eek aan de krant. Ook laat The New York Times Anne Mieke Eggenkamp van de Design Academy aan het woord. "Ik kan niet meer van Eindhoven zeggen dat het een saaie stad is", aldus Eggenkamp die sinds 2002 bij Design Academy betrokken is.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.