Geen Brabantse kranten door storing
Door een grote technische storing bij uitgever Wegener zijn het Brabants Dagblad, het Eindhovens Dagblad en BN/DeStem vrijdag niet verschenen. Door de computerproblemen konden de kranten niet bij de drukkerij in Best komen. "Zo erg hebben we het nog nooit meegemaakt" zegt de hoofdredacteur van BN/DeStem.
Technici zijn de hele nacht bezig geweest het probleem op te lossen, maar het is niet op tijd gelukt. "Al vroeg in de avond donderdag ging het mis. Het computersysteem ging plat. Daardoor konden we de pagina's die de redacties gemaakt hadden, niet goed bij de drukkerij krijgen", zegt Johan van Uffelen, hoofdredacteur bij BN/DeStem. "We hebben nog geprobeerd op een houtje-touwtjemanier een krant te maken, maar het ging echt niet."
Ernstige storing
Volgens Van Uffelen is deze storing uitzonderlijk. "We hebben wel eens eerder een storing gehad waardoor we bijvoorbeeld edities moesten samenvoegen, maar dat de hele krant niet verschijnt heb ik nog nooit meegemaakt."
Internet
De websites van de kranten hadden het ook zwaar vrijdagochtend. Mogelijk raakten ze overbelast door het grote aantal mensen dat op zoek is naar nieuws. Op Twitter wordt flink gepraat over de problemen bij de kranten. Er wordt zo veel gepraat over #wegener dat het een trending topic is.
Zaterdag
Het zit er niet in om vrijdag alsnog met een krant te komen. "Voor morgen gaan we in ieder geval dikkere kranten maken", zegt Van Uffelen. "De artikelen en advertenties die er nu niet in staan, gaan dan alsnog mee."
Ook De Gelderlander, PZC, de Stentor en De Twentsche Courant Tubantia kwamen vrijdag niet uit. Dagblad De Limburger, het Limburgs Dagblad en het gratis dagblad De Pers, die gebruikmaken van dezelfde systemen als de Wegenerkranten, zijn er volgens een woordvoerder wel in geslaagd een krant uit te brengen.
