Ontdek
VIDEO

Bossche oudere patiënten gescreend op alcoholverslaving

4 augustus 2011 om 13:43 • Aangepast 21 september 2025 om 13:53

Het Jeroen Bosch Ziekenhuis in Den Bosch gaat oudere patiënten voorzichtig screenen op alcoholverslaving. Dat gebeurt door het stellen van simpele controlevragen. Het aantal probleemdrinkers neemt onder 55-plussers enorm toe.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Volgens verslavingsdeskundigen van Novadic-Kentron is het aantal aan alcohol verslaafde ouderen de afgelopen tien jaar verdubbeld. De babyboomgeneratie is gewend om regelmatig alcohol te drinken. Nu ze ouder worden, krijgen ze te maken met het verlies van werk, een scheiding of verlies van dierbaren. Dat leidt vaak tot overmatig drinken. De meeste mensen weten de weg naar hulp niet te vinden.
Andere ziekenhuizen
Ook het Catharina Ziekenhuis in Eindhoven en het Elisabeth Ziekenhuis in Tilburg zijn aan het nadenken over screening van hun patiënten. Het probleem daarbij is dat specialisten en verpleegkundigen zich niet graag in het privéleven van hun patiënten mengen. Ook aan huisartsen is gevraagd om alert te zijn op het drankgebruik bij ouderen.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.