Ontdek

Bredase droom in duigen door rellen in Londen

8 augustus 2011 om 22:27 • Aangepast 3 oktober 2025 om 18:59

Voor zes Bredase voetballers zou woensdag een droom in vervulling gaan, maar door het afgelasten van de interland Engeland-Nederland is die droom in rook opgegaan. De jongens tussen de 15 en 18 jaar oud mochten voorafgaand aan de wedstrijd een demonstratiewedstrijd straatvoetbal geven. Die wedstrijd zou in de schaduw van het grote Wembley, het mekka voor veel voetballiefhebbers, plaatsvinden.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De rellen in London zorgden er dinsdag voor dat de autoriteiten besloten de interland niet te laten spelen. Niet alleen de zeshonderd supporters die een kaartje hadden gekocht komen bedrogen uit, ook het straatvoetbalteam.

Het team voetbalt namens NAC Breda. De zes spelers zijn onderdeel van het straatvoetbalteam dat ontstaan is als maatschappelijk project. Bij wijze van demonstratie mochten de jongens in het Oranjetenue aantreden tegen de Engelse opponent. Volksliederen zouden de wedstrijd extra elan geven.
Teleurgesteld
Volgens directeur van het maatschappelijk initiatief NAC Teamplay, Hubert Rovers, waren de jongens erg teleurgesteld. Ook de twee begeleiders van de groep baalden van de afzegging. "Er zou voor hen natuurlijk een droom in vervulling zijn gegaan", aldus Rovers. "Ze zouden na hun wedstrijd speciale gast zijn van de Engelse voetbalbond en ook dat valt nu dus in het water."

Of de wedstrijd ingehaald wordt is nog onzeker. "Alles hangt samen met een interland van het Engelse tegen het Nederlands elftal. Als die niet gespeeld wordt is er natuurlijk een stuk minder aandacht", zegt Rovers.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.