Ontdek

Geen innovatieve fietsverbinding tussen Helmond en Eindhoven

14 augustus 2011 om 15:14 • Aangepast 3 oktober 2025 om 18:16

Het plan bestaat al langer, maar pas maandag is een begin gemaakt met de 'hoogwaardige' fietsverbinding tussen Helmond en Eindhoven. Geen weg met windtunnels en innovatieve voertuigen, maar een doodnormaal, sober fietspad.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De gemeenten Eindhoven en Helmond keurden het vroegere, innovatieve plan van een fietsverbinding af. "De rekening bleek financieel niet haalbaar. Daarom zijn de plannen bijgesteld", zegt woordvoerder Toon van Otterdijk van de gemeente Helmond tegen Omroep Brabant. Het plan werd vorig jaar bekendgemaakt.
Rechte weg
Geen windschermen en wachtplaatsen, maar wel een kaarsrechte fietsverbinding. Fietsers moeten zo snel van Eindhoven naar Helmond kunnen. De weg zal langs het spoor van Helmond, via Gulbergen in Nuenen, uiteindelijk naar het centrum van Eindhoven lopen.
Tijdwinst
Van Otterdijk is tevreden. Volgens hem levert de weg veel tijdwinst op. Voor zover bekend is de weg in de gemeente Helmond eind 2013 klaar. De planning van de gemeente Eindhoven is onbekend.



App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.