Ontdek
VIDEO

Boulevard wordt XXL door straattheater

23 augustus 2011 om 20:55 • Aangepast 29 september 2025 om 16:12

De Bossche wethouder maakte er op de laatste dag van Theaterfestival De Boulevard een grap over. "Wie alle mooie voorstellingen wil zien, moet eigenlijk tevoren al in training!" Het ziet er naar uit dat de wethouder een extra trainingspak kan kopen, want De Boulevard zou in 2013 wel eens drie weken kunnen duren in plaats van de elf dagen die er nu voor staan.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Boulevard-directeur Geert Overdam wil het festival verlengen met een straattheaterfestival. In 2013 zou hij voorzichtig willen beginnen met 4 of 5 gezelschappen maar in 2016 zouden dat er toch al 20 moeten zijn.

De gezelschappen zouden twee weken voor het begin van De Boulevard in Den Bosch moeten arriveren. In het plan van Overdam gaan Bossche straten de gezelschappen adopteren. "De theatermakers logeren en eten in hun straat en in ruil daarvoor maken ze samen met de bewoners voorstellingen. Die voorstellingen zijn dan na twee weken te zien op De Boulevard".
Ambitie
De Boulevard heeft bij het straattheater dezelfde ambitie als bij de gewone programmering. Geert Overdam denkt aan twintig tot dertig gezelschappen, vooral uit Zuid-Europa, dat een traditie van straattheater heeft. "Er zijn er veel meer, maar die hebben niet de kwaliteit die ik op De Boulevard wil laten zien".

Zo'n straattheaterfestival kost veel geld. De Zuideuropese gezelschappen zijn hoogstaand en professioneel. Overdam hoopt dat er geld beschikbaar komt voor zijn plan als Brabant tot Europese Culturele Hoofdstad wordt gekozen. Verder is hij in gesprek met culturele fondsen en particulieren. "Ik krijg overal enthousiaste reacties," zegt Overdam. "Ik denk dat dit wel eens zou kunnen lukken."

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.