Ontdek
VIDEO

Kerkbestuur Liempde wil niet verder met 'weigerpastoor' Norbert van der Sluis

24 augustus 2011 om 13:43 • Aangepast 3 oktober 2025 om 16:43

Het kerkbestuur in Liempde wil niet verder met pastoor Norbert van der Sluis. Dit heeft het bestuur woensdag in een gesprek aan het bisdom Den Bosch laten weten. De pastoor weigerde onlangs een uitvaart te verzorgen van een man die had gekozen voor euthanasie.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Het kerkbestuur in Liempde eiste excuses, maar die heeft de pastoor tot nu toe niet aangeboden.

Er is volgens vicevoorzitter Tini van den Berg van het kerkbestuur sprake van een vertrouwensbreuk. "We zitten in een patstelling en hebben geen andere keus", zei hij donderdag. Meer wilde Van den Berg niet kwijt. Maandag spreekt het voltallige kerkbestuur over de ontstane situatie.
Kritiek
De pastoor kreeg veel kritiek over zich heen nadat hij weigerde een uitvaart te verzorgen. Van der Sluis was zich echter van geen kwaad bewust. "Ik ben niet wereldvreemd, maar ik heb er moeite mee dat er mensen zijn die vinden dat de kerk zich aan moet passen aan deze moderne tijd", zei hij eerder tegenover Omroep Brabant.

Volgens de Nederlandse Vereniging voor een Vrijwillig Levenseinde is het voor het eerst sinds 2002 dat een katholieke geestelijke openlijk weigert de uitvaart te verzorgen van iemand die euthanasie heeft laten plegen.
Reactie pastoor
De pastoor is op de hoogte van de standpunten van het kerkbestuur. Hij weet dat ze hem weg willen hebben. Hij wacht nu op een gesprek met het bisdom en verwacht daar ook een uitnodiging voor. "Ik neem aan dat ik eerst zelf ook een gesprek met het bisdom krijg, voordat de bisschop een oordeel gaat vellen." De pastoor heeft in ieder geval niet de intentie om zelf op te stappen.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.