Nassau Dietzkazerne in Budel gaat dicht
De Nassau Dietzkazerne in Budel gaat dicht. Het oefenterrein naast de kazerne blijft wel in gebruik. Door de bezuinigingen bij Defensie moet de kazerne sluiten.
Dat heeft minister Hans Hillen van Defensie woensdag in een brief aan de Tweede Kamer aangekondigd.
De verre toekomst van de Vliegbasis Eindhoven is nog onzeker, al is er van sluiting op de korte termijn geen sprake. Over de verdeling tussen de vliegbasis en Eindhoven Airport wordt nog gepraat. Het Instituut Defensie Leergangen verhuist van de locatie in Den Haag naar de Nederlandse Defensie Academie in Breda.
Reactie
Burgemeester Bart Meinema van de gemeente Cranendonck, waar Budel onder valt, heeft uit de media moeten vernemen dat de kazerne in zijn gemeente dicht gaat. "Ik heb officieel nog niets gehoord en ik wil nergens op vooruitlopen, maar als het klopt, zijn we daar natuurlijk niet blij mee'', aldus de burgemeester. Meinema noemt het "buitengewoon vervelend'' dat het de gemeente geld gaat kosten. "We krijgen jaarlijks een paar ton uit het gemeentefonds. Dat zal stoppen.''
Nog meer dicht
Ook de Koningin Beatrixkazerne en de Prinses Julianakazerne in Den Haag gaan dicht. Enkele andere panden worden afgestoten en sommige instellingen worden verplaatst. Eerder dit jaar bleek al dat Defensie in de komende vier jaar 1 miljard euro moet bezuinigen.
Inwoners van Budel vinden het jammer dat de kazerne dichtgaat. "Niet zo goed voor de werkgelegenheid in de omgeving," vertelt een man bij de nostalgische draaimolen op de kermis in Budel. "De middenstand zal hier wel merken dat het op een lager pitje komt te staan. We hopen dat het nog een goede functie krijgt, want er liggen prachtige atletiekbanen, kant en klaar."
"Ik ben ermee opgegroeid," vertelt een mevrouw. "Mijn ouders hadden vroeger een zaak en stoffeerden alle woningen van de Duitsers die er kwamen." Tot 2005 waren in de Nassau Dietzkazerne Duitsers gelegerd. " Het is een heel mooi stuk wat er verdwijnt, vooral voor de mensen in Budel die ermee zijn opgegroeid. Budel is groot geworden vroeger door de Duitsers."
"Beetje verdrietig"
Commissaris van de Koningin Wim van de Donk reageert ook op de sluiting.: "Ik ben een beetje verdrietig, maar ook wel een beetje blij. We tellen onze zegeningen omdat de kern van Defensie in Brabant overeind blijft. Veranderen is pijnlijk, is lastig. Maar we moeten de feiten onder ogen zien en flexibel opereren, zodat we nieuwe situaties aankunnen.''
