Milieuonderzoek na grote brand in Lith
Een bedrijf heeft vrijdagmorgen in Lith onderzoek gedaan rond de plek waar woensdag een grote brand woedde. De gemeente Oss wil weten of er met het bluswater gevaarlijke stoffen in de bodem terecht zijn gekomen.
De resultaten worden maandag bekend. Een loods van Handelsonderneming Van de Weerdt aan de Mr van Coothstraat brandde woensdag geheel uit.
Metingen
'Uit oogpunt van zorgvuldigheid' zullen in de omgeving van de plek waar het vuur heeft gewoed ook nog metingen worden verricht. De resultaten hiervan worden eind volgende week verwacht. Dit staat in een tweede bewonersbrief van B en W van Oss, waar Lith onder valt.
Groenten mogen weer
In een brief, die donderdagmorgen bij omwonenden was bezorgd, stond dat ze wordt afgeraden de komende week groenten uit eigen tuin te eten. Ook werd geadviseerd dieren binnen te houden. In een brief van vrijdagmiddag staat dat de groenten gegeten kunnen worden, maar dan moeten ze wel eerst goed gewassen worden. Het verzoek dieren zo veel mogelijk binnen te houden, blijft van kracht.
Roetdeeltjes wegpoetsen
Verder adviseert de gemeente om de roetdeeltjes die na de brand op bijvoorbeeld tuinmeubels zijn terecht gekomen met een vochtige doek op te ruimen. Vervolgens moeten de handen gewassen worden, zoals dat ook het geval is wanneer kinderen buiten hebben gespeeld.
De gemeente heeft dit bekend gemaakt na overleg met de GGD Hart voor Brabant en de brandweer Brabant-Noord.
