Ontdek

Promotie op UvT uitgesteld vanwege fraudezaak hoogleraar Stapel

13 september 2011 om 19:51

De Universiteit van Tilburg (UvT) heeft de verdediging van een proefschrift uitgesteld omdat de promovendus is begeleid door Diederik Stapel. De verdediging zou op 7 oktober zijn, maar is nu voor onbepaalde tijd uitgesteld.

Geschreven door

Stapel werd vorige week uit zijn functie gezet omdat hij jarenlang onderzoeksgegevens uit zijn duim heeft gezogen.
Onderzoek naar fraude
Toen duidelijk werd dat onderzoeksdata van Stapel was verzonnen, stelde de Universiteit van Tilburg een onderzoekscommissie in om de omvang en de aard van het bedrog van de ex-hoogleraar te onderzoeken. Eind oktober moet daar meer over bekend zijn.

Ook de Radboud Universiteit Nijmegen gaat onderzoek doen, evenals de Rijksuniversiteit Groningen, waar Stapel werkte voordat hij naar de UvT ging.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.