Gaan zwemmers sneller zwemmen door barokmuziek?
Gaan zwemmers van het nationaal zweminstituut Eindhoven sneller zwemmen van barokmuziek? Bij het Innosportlab de Tongelreep in Eindhoven gaan ze dat de komende zes maanden uitzoeken.
Volgens de jonge onderzoeker Mart Wetzels van de Technische Universiteit Eindhoven zet barokmuziek aan tot een betere samenwerking tussen de linker- en rechter hersenhelft. Zo’n betere samenwerking tussen links en rechts kan zorgen voor een effectievere zwemslag, dus snellere zwemslag voor de topzwemmer.
Vivaldi, Bach en Mozart
Bij het onderzoek krijgen de zwemmers een waterdichte mp3-speler op het hoofd met geselecteerde muziek van Vivaldi, Bach en Mozart. Overigens is niet alle barokachtige muziek geschikt. In de geselecteerde muziek moeten bepaalde hersengolven als alfa, bèta en gamma voorkomen die de linker- en rechterhersenhelft tot een betere samenwerking dwingt.
Goud of niets
In de internationale zwemwereld waar één honderdste van een seconde het verschil kan zijn tussen Olympisch goud of helemaal niets, zijn wetenschapper wereldwijd druk in de weer om met innovaties het verschil te kunnen maken. Het Innosportlab Tongelreep in Eindhoven staat wereldwijd hoog aangeschreven.
