Ontdek

Eindhovenaren betalen meer voor vergunningen

22 september 2011 om 19:59

Eindhovenaren moeten voor veel vergunningen voortaan meer gaan betalen. Om de lasten voor inwoners en bedrijven te beperken wordt een aantal vergunningen geschrapt.

Geschreven door

Zo hoeft er bij nieuwbouw geen aparte inritvergunning meer aangevraagd te worden. Ook worden vergunningen voor straatverkoop omgezet in algemene regels waar iedereen zich aan moet houden, zo meldt de gemeente.
Vergunningen kostendekkend
In het coalitieakkoord is in 2010 al afgesproken dat kosten voor vergunningen in principe kostendekkend moeten zijn. Deze afspraak wordt nu uitgevoerd.
Half miljoen besparing
De gemeente kondigt in het persbericht een aantal maatregelen aan om het verlenen van vergunningen slimmer, efficiënter en goedkoper te maken. Zo komt er één loket, gaan de personeelskosten omlaag en worden de vergunningen voortaan alleen nog maar digitaal gepubliceerd. Deze maatregelen leveren samen een besparing op van een half miljoen euro.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.